Recent Posts

Kategorie

Piperyna - skuteczny sposób na odchudzanie?

Piperyna - skuteczny sposób na odchudzanie?

Sposobów na redukcję zbędnych kilogramów jest wiele. Niegdyś głośno było o jagodach Acai, afrykańskim mango czy zielonej kawie. Tymczasem okazuje się, że daleko szukać nie trzeba. Właściwości odchudzające wykazuje piperyna - substancja, którą można znaleźć w ... pieprzu.

W krajach Dalekiego Wschodu czarny pieprz to coś więcej niż przyprawa kuchenna dodająca potrawom wyrazistego smaku. Skrywana w małych ziarenkach piperyna wykazuje silne działanie lecznicze i odchudzające.

Właściwości piperyny potwierdzone przez naukowców

Dwóch pochodzących z Korei uczonych (Soo-Jong Um i Ji-Cheon Jeong) wykazało, że piperyna jest w stanie zredukować nadmierną tkankę tłuszczową, a także zakłócić aktywność genów odpowiedzialnych za powstawanie komórek tłuszczowych. Wszystko więc wskazuje na to, że jest to odkrycie stanowiące duży krok w stronę skutecznej walki z nadwagą i otyłością.

Piperyna pomaga w uzyskaniu szczupłej sylwetki

Piperyna jest substancją, w której drzemie ogromny potencjał pozwalający spełnić marzenia o szczupłej sylwetce. Przede wszystkim wykazuje właściwości termogeniczne. Odpowiednia dawka podnosi wewnętrzną ciepłotę ciała, co skutkuje koniecznością wykorzystania większej ilości energii. W efekcie organizm zmuszony jest czerpać energię użytkową (niezbędną do przebiegu podstawowych procesów życiowych) z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Tym sposobem dochodzi do redukcji, co skutkuje spadkiem masy ciała.

Wielu naukowców wskazuje na oddziaływanie piperyny na receptory androgeniczne, dzięki czemu może mieć jeszcze większy wpływ na kształtowanie figury. Coraz częściej nie mówi się wyłącznie o właściwościach lipolitycznych czy termogenicznych, ale również o działaniu anabolicznym względem rozwoju samych mięśni. To dobra wiadomość nie tylko dla osób zamierzających pozbyć się nadmiernych kilogramów, ale również i dla sportowców dążących do zbudowania wartościowej muskulatury.

Odchudzanie pieprzem nie jest możliwe...

Zastanawiasz się, po co inwestować w suplementy na bazie piperyny, skoro masz łatwy dostęp do pieprzu? Okazuje się jednak, że odseparowanie tej substancji z ziarenek nie jest wykonalne w domowych warunkach. Zaś by osiągnąć efekt terapeutyczny, koniecznością byłoby pochłonięcie co najmniej kilkudziesięciu torebek z ziarnkami pieprzu.

To wystarczające powody, dla których warto (a nawet trzeba) sięgnąć po suplementy zawierające piperynę. Tabletki zawierają sproszkowany ekstrakt (standaryzacja 95%) w formie silnie skoncentrowanej - bo tylko w taka ma odchudzające właściwości.

Piperyna, dieta i aktywność - połączenie doskonałe.

Pamiętaj, że tabletki na odchudzanie same z siebie nie redukują zbędnych kilogramów, a jedynie wspomagają ten proces. Nie rezygnuj jednak, lecz wykorzystaj moc drzemiącą w piperynie. W połączeniu ze zdrowym odżywianiem (nie musi to być restrykcyjna dieta) oraz choćby minimum aktywności fizycznej osiągniesz efekt, który od dawna znajdował się wyłącznie w sferze marzeń.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*