24.05.2016
Aktualności

Goji Berry – jagody, które zapewnią młody wygląd i atrakcyjną sylwetkę

Chcesz zachować młody wygląd, nie martwiąc się upływającym czasem? Zależy ci na uzyskaniu atrakcyjnej sylwetki? Poznaj potencjał drzemiący w Goji Berry – jagodach, które choć znane i wykorzystywane od wieków – teraz osiągają szczyty popularności.

Jagody goji to owoce kolcowoju pospolitego – rośliny, o właściwościach której wiadomo już od ponad 2500 lat. Wykorzystywane są w medycynie naturalnej praktykowanej w krajach azjatyckich, a w szczególności w Chinach. Goji podawane są m.in. w chorobach serca, chorobach płuc, reumatyzmie czy w cukrzycy. Jednak działanie tych owoców nie ogranicza się wyłącznie do łagodzenia wyżej wymienionych dolegliwości.
Jagody goji – by zachować młody wygląd na dłużej
Każdy zmaga się z upływającym czasem, czego efekty bardzo szybko pojawiają się na skórze. Pierwsze zmarszczki, przebarwienia oraz utrata elastyczności – to skutki zachodzących stopniowo procesów starzenia. Czas można jednak zatrzymać, dzięki jagodom goji.

Te niewielkie owoce skrywają w sobie ogromną odmładzającą moc. Zawarta w nich witamina C oraz bioaktywny kompleks polisacharydowy (LBP) odpowiadają za silne właściwości przeciwutleniające. Dzięki temu jagody goji skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, które przyspieszają proces starzenia się organizmu.
Jagody goji – by wspomóc odchudzanie

Walka z nadmiernymi kilogramami jest trudna, ponieważ wymaga sporej motywacji. Zajmuje też wiele czasu, a nikt nie lubi czekać długo na efekty. By przyspieszyć rezultaty diety odchudzającej połączonej z aktywnością fizyczną, warto sięgnąć po jagody goji. Okazuje się, że są one doskonałym sojusznikiem w walce ze zbędnym balastem w postaci nadmiarowych kilogramów.

Owoce goji pomagają uzyskać szczupłą sylwetkę, ponieważ podkręcają tempo metabolizmu. Ponadto pobudzają organizm do spalania większej liczby kalorii, w efekcie czego dochodzi do wyraźnej redukcji tkanki tłuszczowej.
Odchudzające działanie jagód goji przejawia się również w regulowaniu poziomu cukru we krwi. Zawarte w ekstrakcie cenne substancje zapobiegają gwałtownym wzrostom i spadkom poziomu glukozy, co w efekcie eliminuje uczucie szybkiego głodu i zmniejsza chęć na podjadanie między posiłkami. A to przecież przekąski są w dużej mierze odpowiedzialne za przyrost masy ciała.

Maksymalne dawki cennego ekstraktu zamknięte w suplementach
Badania naukowe wykazują, że tylko duże dawki ekstraktu z jagód goji są w stanie dać efekt odchudzający. Dlatego zamiast zajadać się suszonymi owocami, warto sięgnąć po sprawdzone tabletki na odchudzanie. Zawierają silnie skoncentrowane dawki ekstraktu, które odpowiadają nawet kilku kilogramom owoców.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, wśród których wyróżnia się Goji Berry. To suplement zawierający ekstrakt 20:1, co stanowi równowartość 1500 mg czystego ekstraktu z owoców. Po ten preparat warto sięgnąć nie tylko w ramach wsparcia procesów odchudzania. Owoce goji działają wielopłaszczyznowo, wzmacniając działanie układu odpornościowego, zmniejszając ryzyko zachorowania na nowotwory czy cukrzycę.

Przeczytaj również

Aktualności

Piperyna – skuteczny sposób na odchudzanie?

Dwóch pochodzących z Korei uczonych (Soo-Jong Um i Ji-Cheon Jeong) wykazało, że piperyna jest w stanie zredukować nadmierną tkankę tłuszczową, a także zakłócić aktywność genów odpowiedzialnych za powstawanie komórek tłuszczowych.

Aktualności

Naturalna witamina C – panaceum na wiele dolegliwości?

Witamina C od dawna znana jest ze swoich dobroczynnych właściwości wpływających korzystnie nie tylko na zdrowie, ale również na urodę. Coraz większą popularnością cieszy się jednak naturalna witamina C

Aktualności

African Mango – sekret szczupłej sylwetki?

Pojawiły się głosy, że za odchudzające właściwości afrykańskiego mango odpowiada spora porcja błonnika. I od razu posypały się słowa krytyki, że odchudzające działanie African Mango to ściema...